Whatsapp Destek ve Sipariş: 0 506 722 76 13

Hikayemiz

        Selam ben Aliş. 3 yaşındayım. Aslında gerçek ismim Ali ama herkes bana “Aliş” der. Sıkıntılı bir bebeklik geçirdim. 2-3 aylıktan itibaren vücudumda sürekli kızarıklıklar vardı. Gittiğim doktorlar alerjiye bağlı “atopik dermatit” teşhisi koydular ve zamanla geçer dediler. Geceleri sık sık ağlayarak uyanıyordum, kaşıntılarım ve huzursuzluğum vardı. Doktorların dediği gibi zamanla geçmeyince annem ve babam gıda alerjisi testi yaptırdı. Sadece antep fıstığına alerjim vardı. Onun dışında gıda alerjim yoktu. Buna rağmen, annem korkmuştu ve bir süre yediklerime dikkat etti. Ama huzursuzluğum ve cildimde ki kızarıklıklar geçmedi. Alerji uzmanına tekrar gittim. Bu sefer cildimin üzerine alerji damlaları damlatarak test yaptılar. Sonuçta yine bir şey çıkmadı.

 

 

        Bunun üzerine annem araştırma yapmaya başladı. Cildi benim gibi hassas bebeklerin anneleri ile konuştu. Terimin alerji yaptığını ve cildimin hassas olduğunu fark etti. Alerjimin yediklerimle bir alakası yoktu. Giydiğim şeylere özen gösterilmeliydi ve terlememeliydim. Ama annem bana giydirecek bebek kıyafetleri bulmakta zorlanıyordu. Birçok ismi bilinen büyük markanın ürünleri bende kaşıntı yapıyordu. Yünlü giysiler boynumu dalıyordu. Giydiğim şeylerin baskıları beni terletiyordu. Yumuşak ve %100 pamuklu organik ürünler giymeliydim, baskıları beni terletmemeliydi.

 

 

        Ben ve benim gibi hassas bebeklerin cildine uygun fazla ürün bulamadığı için annem sonunda kendisi üretim yapmaya karar verdi ve markaya da ismimi verdi.

 

 

        Peki, annem ne düşünüyordu?

 

 

“Kendi çocuğuma giydirmeyeceğim hiçbir şeyi üretmem ve satmam…”